Jesteś w: Home » Bydgoska Szkoła Wyższa » Zdrowie Publiczne » Zarządzanie i promocja zdrowego stylu życia (wellness i SPA)
Szukaj w mieście
Bydgoska Szkoła Wyższa » Zdrowie Publiczne » Zarządzanie i promocja zdrowego stylu życia (wellness i SPA)

85-059 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
ul.Unii Lubelskiej 4C, Zobacz na mapie
Tel: (52) 584-11-43
Fax:
WWW: http://bsw.edu.pl
Email: uczelnia@bsw.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Zarządzanie i promocja zdrowego stylu życia (wellness i SPA) Zarządzanie i promocja zdrowego stylu życia (wellness i SPA) - Licencjackie stacjonarne Zarządzanie i promocja zdrowego stylu życia (wellness i SPA) - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

Studia o charakterze interdyscyplinarnym dla wszystkich o otwartych umysłach i pozytywnym nastawieniu do życia. Duży nacisk położony jest na teoretyczne i praktyczne podstawy wszystkich sześciu aspektów wellness: samopoczucia fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego, społecznego, zawodowego i duchowego. Student pozna techniki walki ze stresem, relaksacji, aktywności fizycznej i zdrowej diety, podstawy fitness i aerobiku oraz wielu innych form zajęć. Studia rozwijają umiejętność planowania programów, przekazywania zdobytej wiedzy z zakresu promowania zdrowego stylu życia dla wszystkich trzech grup wiekowych - dzieci, dorosłych i osób starszych.


Możliwości zatrudnienia:


Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w ośrodkach uzdrowiskowych i rekreacyjnych, urzędach administracji publicznej, domach dziecka, ośrodkach resocjalizacji, firmach i zakładach pracy, w tym w zakładach pracy chronionej, firmach szkoleniowych, ośrodkach oferujących zabiegi SPA, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.Wellness - holistyczne wielowymiarowe podejście do zdrowia. Zintegrowany model życia podkreślający i respektujący prawa natury obejmujący takie aspekty życia, jak: samopoczucie fizyczne, emocjonalne, duchowe, intelektualne, społeczne i zawodowe. Oznacza przejęcie odpowiedzialności za swoje zdrowie i wynika z podejmowanych decyzji i zachowań. Jest wyborem najlepszego stylu życia dla zachowania optymalnego zdrowia i samopoczucia.

Przedmioty specjalnościowe


   1. Zarządzanie i organizacja pracy

   2. Planowanie i zarządzanie programami zdrowego stylu życia

   3. Terapia fizyczna i techniki relaksacji

   4. Podstawy psychosomatyki

   5. Planowanie i zarządzanie aktywnością fizyczną

   6. Podstawy dietetyki i chemii zdrowego odżywiania

   7. Metodyka i techniki walki ze stresem

   8. Elementy zdrowego stylu życia (6-wellness)

   9. Komunikacja interpersonalna

  10. Organizacja zajęć grupowych (fitness, aerobik, siłownie)